Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                        16 maja 2021

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność. Młodzież z klasy ósmej rozpocznie dzisiaj bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania Mszą Świętą o g. 17:00,  który będzie jej udzielony w środę o g. 17:00 z rąk ks. biskupa Janusza Mastalskiego. Spowiedź dla tej młodzieży i  rodziny we wtorek od g. 17:00. Z racji na sakrament bierzmowania w środę nabożeństwo majowe połączone z nieustanną nowenną będzie o g. 16:00.

2. W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 22 maja celebrując rozbudowaną liturgię słowa i uroczystą Eucharystię o g. 18:00 na którą wszystkich zapraszamy.  Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się też poprzez specjalną septennę. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Ten czas kończy się w niedzielę Trójcy Świętej.

3. Dziękując rodzicom dzieci klasy czwartej za dbałość o naszą świątynię i złożoną ofiarę na renowację zewnętrznych drzwiczek tabernakulum w kwocie 1000 zł., dalej tę  troskę o czystość kościoła powierzamy we wtorek rodzicom młodzieży bierzmowanej  oraz w sobotę, 22 maja  rodzinom z  Ochodzy,  Grupa 5, domy numer: 176, 213,183, 101, 168, 182, 58, 48, 78, 34, 160, 128, 114, 240, 239. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby inwestycyjno – gospodarcze w kwocie 26.570 zł.

4.  Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę o g. 9:00 w sali na plebanii.

5. Róża św. Józefa modlitwę różańcową podejmie w czwartek, 20 maja.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.