Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                            9 maja 2021

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie po Mszy św. o g. 7:00 pójdziemy w procesji pod krzyż misyjny ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych  prosząc o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.  

3. We wtorek na Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy rodziców dzieci z klasy czwartej przed Rocznicą Pierwszej Komunii św., którą będziemy celebrować w przyszłą niedzielę o g. 11:00. W piątek o godz. 15:30 próba, a po niej spowiedź  dzieci rocznicowych.

4. W środę naszym parafialnym zwyczajem o godz. 17:30 gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączonej z nabożeństwem majowym  zwłaszcza w intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców na potrzeby inwestycyjne oraz chorych i starszych których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną.

5. 13 maja, w czwartek we wspomnienie NMP z Fatimy rozpoczniemy w naszej świątyni nabożeństwa fatimskie, którym będzie przewodniczył ks. Paweł Tomala, wikariusz parafii Michała Archanioła w  Leśnej. Pragniemy przez modlitwę przebłagalną, dziękczynną i błagalną u Matki Najświętszej polecać wszystkie sprawy naszego życia doczesnego i wiecznego. Nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy uroczystą Mszą św. o godz. 18:00, po której odmówimy Różaniec na sposób Fatimski i zakończymy procesją wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej że śpiewem Litanii Loretańskiej. Naszą modlitwę ubogacą świece fatimskie, które będą do nabycia  w tym dniu w kruchcie  kościoła oraz zachęcamy do składania intencji dziękczynno-błagalnych w zakrystii zarówno za żywych jak i za  zmarłych, w których to intencjach będzie celebrowana   Msza św. i Różaniec Fatimski. Ogniska Pokutne rozpoczną modlitwę adoracyjną w tym dniu o g. 16:00. Zapraszamy do licznego udziału przygotowując się  do Jubileuszu 700 lecia powstania naszej Parafii.  

6. W przyszłą  niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszę św. o g. 17:00 zaproszona jest młodzież z klasy 8 w ramach triduum, czyli przygotowania do przyjęcia  sakramentem bierzmowania, który będzie udzielony 19 maja o g. 17:00.

7. Dziękując rodzicom dzieci pierwszokomunijnych  za dbałość o naszą świątynię i jej otoczenie oraz za dar 2000 na odnowienie kielicha, vasculum i kustodii, dalej te troskę  powierzamy w sobotę rodzicom dzieci z klasy czwartej.

8. W tym tygodniu patronuje nam: w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł.

9. OSP Krzęcin bardzo serdecznie dziękuje za wsparcie finansowe podczas niedzielnej zbiórki przy kościele. Zebrano 6457,50.