Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                      2 maja 2021

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o g. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. W niedzielę o g. 16:30.

3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele w porządku niedzielnym.

4. We wtorek, 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana (ok. 250-ok. 304), żołnierza, męczennika, patrona naszej parafii. Podczas św. Mszy o g. 7:00 i 18:00 oddamy cześć  relikwiom św. Floriana.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek Godzina Święta  od g. 17:00  z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

6. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Z sakramentu pokuty w tym dniu  będzie można skorzystać rano od g. 6:30 i po południu od 17:00  Do chorych z posługą sakramentalną udamy się:  ks. Proboszcz w piątek, a  ks. Jacek w sobotę  od g. 8:00.  

7. W najbliższą niedzielę dzieci z klasy trzeciej przystąpią do Pierwszej Komunii św.: ze Szkoły Podstawowej w Krzęcinie na Eucharystii o g. 10:30, a   dzieci ze Szkoły w Zelczynie o g. 12:30. Prosimy, aby w nich uczestniczyła najbliższa rodzina. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka inwestycyjno – gospodarcza.

6. Dzień wcześniej, w sobotę   dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi św. od g. 16:00. Odnowią wówczas  przyrzeczenia chrzcielne przy zapalonych świecach. Zachęcamy też do skorzystania z  sakramentu pokuty, zwłaszcza najbliższą rodzinę.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary dalej te troskę  powierzamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych: w piątek i sobotę.

8. Próby z dziećmi klasy 3 ze szkoły w Krzęcinie we wtorek i w czwartek o g. 16:00, a ze szkoły w Zelczynie w środę o g. 16:00 i w czwartek o 15:00

9. W tym tygodniu patronują nam:

  • w czwartek  – święci apostołowie Filip  i Jakub;
  • w sobotę – św. Stanisław , biskup i męczennik, główny patron Polski i Archidiecezji Krakowskiej.