Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                      25 kwietnia 2021

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów

2. W sobotę, 1 maja  będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Floriana. Msze św. będą celebrowane: o g. 8:00, 11:00 i 18:00.  Uroczystą sumę odpustową z instalacją relikwii św. Floriana i procesją eucharystyczną pod przewodnictwem ks. dra  Krzysztofa Wilka, dyrektora szkól katolickich będziemy przeżywać o g. 11:00. Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów, szczególnie nowego feretronu św. Floriana, który zostanie z tej okazji poświęcony ,chorągwi, baldachimu i światła. Zapraszamy  dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, a Straż Pożarną ze sztandarami. W tym dniu świętuje także nasza Ochotnicza Straż Pożarna z Krzęcina i Polanki Hallera, której patronuje św. Florian. W dowód wdzięczności za ich bezinteresowną posługę dla naszej parafii i całej społeczności wesprzyjmy finansowo OSP Krzęcin w następną niedzielę   w ramach zbiórki do puszek po każdej Mszy św. Całość zebranej kwoty zostanie przeznaczona na cele statutowe oraz wykonanie drenażu budynku remizy.

3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o g. 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy  wynagradzać  Niepokalanemu Sercu Maryi za  wszelkie grzechy i znieważenia od g. 17:00.

4. Dziękując rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za dbałość o naszą  świątynię, dalej tę troskę powierzamy w piątek, 30 kwietnia rodzinom z  Ochodzy  Grupa 4, domy numer: 263, 190, 245, 266, 195, 172, 172a, 255, 122, 199, 170, 201, 202, 237, 204.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkoły w Zelczynie   w poniedziałek o godz. 17.00

6. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły w  Zelczynie w środę o g. 16:00, a ze szkoły w  Krzęcinie  w czwartek o godz. 16.00.  Klasa 3b dodatkowo  spotyka się w poniedziałek o godz. 16.00 w kościele.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.