Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                         18 kwietnia 2021

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę Świętą o godz. 17:30. Maryja jest dla nas tronem miłosierdzia Bożego. Może więc skutecznie prosić swojego Syna o wszelkie owoce dzieła odkupienia dla nas. Dzieci przygotowujące sie do Pierwszej Komunii św. będą miały w tym dniu próbę śpiewu o g. 16:00.

3. W czwartek na Mszę św. wieczorną, a  później na  spotkanie są zaproszeni  rodzice młodzieży z klasy 8  przygotowującej sie do sakramentu bierzmowania.

4. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Z racji na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość  od potraw mięsnych.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 24 kwietnia rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 28 550 zł.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 ze szkoły w Krzęcinie odbędzie się w poniedziałek o g. 17:00.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.