Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,                                     11 kwietnia 2021

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

3. Z racji dzisiejszego święta  zapraszamy o godz. 16:30 na  nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego odśpiewamy koronkę do miłosierdzia Bożego oraz ponowimy akt zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu.

4. W środę zapraszamy  na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30 i na Eucharystię ofiarowaną szczególnie w intencji wszystkich dobrodziejów i  ofiarodawców  na potrzeby inwestycyjne parafii.

5. W czwartek na Mszę św. wieczorną, a  później na  spotkanie są zaproszeni  rodzice dzieci  pierwszokomunijnych.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 17 kwietnia rodzinom z  Ochodzy  Grupa 3, domy numer: 229, 113, 242, 209, 23, 249, 252, 243, 126, 164, 226, 239, 136, 222, 207.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.