Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA WIELKANOCNA                                         4 kwietnia 2021

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO     

1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Księdzu Jackowi za zaangażowanie w piękno liturgii i przygotowanie ołtarza adoracji oraz grobu Pańskiego wraz z niezawodnym zespołem, p. Annie Wycisk za wszelkie prace krawieckie związane z dekoracją, dziękuję rodzinom za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. Dziękuję panu kościelnemu zawsze dyspozycyjnemu  i czuwającemu,  panu organiście. Dziękuję strażakom i harcerzom za czuwanie przy grobie Pańskim, orszakowi procesyjnemu, scholi, a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza za wzorcową asystę. Dziękuję także rodzinom pszczelarskim  za ufundowanie paschału wykonanego z wosku pszczelego oraz pewnej rodzinie za dar kompletu obrusów ołtarzowych na Wielki Post i Wielkanoc. Dzisiaj zakończymy Święte Triduum Paschalne nieszporami o g. 16:30.

3. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Święte będą o g. 7:00, 9:00, 11:00, 13:00. Nie będzie Mszy św. popołudniowej o g. 17:00. Składka jutrzejsza przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

4. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

6. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę 9 kwietnia rodzinom z Ochodzy Grupa 2, domy numer: 72,198, 67, 227, 257, 264, 259, 66, 184, 191, 206, 35, 146, 225.