Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                     17 stycznia 2021

1. Dziś  przeżywamy drugą niedzielę w ciągu roku per annum.  Nieszpory o g. 16:30.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

3. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa,  będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

4. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Niech one przyniosą błogosławione owoce.  Pragniemy wam bardzo gorąco podziękować   za waszą życzliwość, za wszystkie spotkania i rozmowy, za szeroko otwarte drzwi i serca. Serdeczne Bóg zapłać  za wszystkie ofiary składane przy tej okazji. Szanujemy też każdą inną decyzję wynikającą z panującej pandemii koronawirusa. Za wszystkie rodziny odwiedzone w ramach kolędy będziemy modlić się na środowym nabożeństwie nieustannej nowenny  z ofiarą Mszy Świętej składaną w ich intencji.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię i złożone ofiary, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 23 stycznia rodzinom z Zelczyny, Grupa 1 – domy numer: 84 (2), 101, 109, 110, 114, 124 (3), 131(2), 134, 152(2), 162(2), 197. Dziękujemy również za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 33.120 zł.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 7. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek  – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;

– w środę  – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.