Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        24 stycznia 2021

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: Chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie.

2. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy  40 – godzinne nabożeństwo. Zachęcam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy, do adoracji w duchu  dziękczynienia za otrzymane łaski, przebłagania za grzechy zwłaszcza karnawału i w duchu prośby o dobre, owocne  przeżycie Wielkiego Postu.  Porządek adoracji będzie następujący:

14:00 – 15:00 Grabie

15:00 – 16:00 Polanka Hallera

16:00 – 17:00 Gołuchowice

16:30 – Nieszpory

Modlitwie przewodniczy Żywy Różaniec z danego sołectwa

4. Dbałość o naszą świątynię powierzamy w sobotę, 30 stycznia rodzinom z Zelczyny, Grupa 2, domy numer: 22, 42, 42a, 99(2), 119(2), 128(2), 135, 204, 220, 226, 233.

5. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy 8 ze szkoły w Krzęcinie w poniedziałek o g. 17:00.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek  – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

– w czwartek  – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.