Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO                               10 stycznia 2021

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2. W środę zapraszamy  na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30 i na Eucharystię ofiarowaną szczególnie w intencji wszystkich dobrodziejów i  ofiarodawców  na potrzeby inwestycyjne parafii. Ogniska Pokutne zapraszają w tym dniu   do wspólnej modlitwy adoracyjnej od  g. 15:00.

3. W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą.

4. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 16 stycznia rodzinom z Działów Zelczyńskich – druga grupa.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.