Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27września 2020

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Z tej racji zbierane są ofiary do puszek przed kościołem na uchodźców na wyspie Lesbos.

2.  W środę tradycyjnie gromadzimy się na Mszy Świętej Nowennowej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00 ze szczególną intencją za rodziny przeżywające w tym tygodniu nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Krzęcińskiej.

3. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o godz. 17:30 oraz w niedziele o godz. 16:30. 1 października, w czwartek dzieci przygotowujące sie do Pierwszej spowiedzi i Komunii św. otrzymają poświęcone różańce o g. 17:15.  Tradycyjnie  modlitwie różańcowej będzie przewodniczył Żywy Różaniec z wyjątkiem  środy i piątku.

4. Procesja różańcowa z rozważaniem tajemnic światła będzie celebrowana w przyszłą niedzielę o g. 16:00. Przygotowanie poszczególnych ołtarzy powierzamy wioskom: 1. Krzęcin, 2. Grabie, 3. Polanka Hallera i Gołuchowice, 4. Zelczyna i Ochodza, 5. w Kościele. 

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Spowiedź św. będzie: w czwartek od godz. 16:30  szczególnie dla dzieci z klasy 4, 5 i 6, oraz w piątek rano od g. 6:30 i po południu od 16:30 zwłaszcza dla młodzieży z klasy  7 i 8.  Tradycyjnie nabożeństwo pierwszosobotnie, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczynamy o g. 17:00. Modlitwie różańcowej będą przewodniczyć Róże: Matki  Bożej Gromnicznej i NMP Królowej Polski.

6.  Chorych z kapłańską posługą odwiedzimy: ks. Proboszcz  w piątek od. g. 8:30, a ks. Jacek w sobotę od 9:00.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę o czystość kościoła  powierzamy w sobotę, 3 października rodzinom z ul. Podgórskiej domy numer: 1/1, 3(2), 4, 6(3), 8(2), 10, 12, 16, 17, 19(2), 21.

8. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie wszystkich korzystających z dzierżawy gruntów plebańskich.

9. Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się we wtorek o g. 16:00 w sali na plebanii. Scholka ma swoje próby w piątki o g. 17:00. Zapraszamy!

W tym tygodniu patronują nam:

  • w poniedziałek  – św. Wacław, książę czeski,  patron Czech.
  • we wtorek – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał.
  • w środę – św. Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła.
  • w czwartek – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła.
  • 2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.