Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   20 września 2020

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu.  Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. 

2. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

3. W środę obchodzimy liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nade wszystko kochał Matkę Najświętszą.  Zachęcamy do licznego udziału w Eucharystii tego dnia i w nabożeństwie Nieustannej Nowenny, aby wypraszać potrzebne nam łaski, szczególnie rodzinom przeżywającym w tym tygodniu nawiedzenie obrazu Matki Bożej Krzęcińskiej.

4. W czwartek na Mszę św. wieczorną szczególnie zapraszamy rodziców dzieci  przygotowujących się w tym roku do Pierwszej spowiedzi i Komunii św., a później na spotkanie.

5. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.  Apel Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos, aby przeprowadzić zbiórkę do puszek na poszkodowanych w następna niedzielę.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę o czystość kościoła  powierzamy w sobotę, 26 września rodzinom z  ul. Podgórskiej, domy numer: 23,20(2), 18, z ul. Spokojnej   1(2), 2, 4, 5(2), 6, z ul. Jesionowej   1(2), 2, 3, 6, 7. Bardzo gorąco dziękujemy za ofiary z minionej niedzieli na potrzeby inwestycyjne w kwocie 40200 zł. 

7.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, dzisiaj szczególnie niedzieli z artykułem  o naszej Parafii i przeżytym Jubileuszu.

8. Chętnych chłopców od klasy czwartej, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę, 23 września o godz. 19 w kościele.

9. Oprócz drugiej i czwartej niedzieli miesiąca wprowadzamy nowy termin udzielania sakramentu chrztu św., w każdą trzecią sobotę miesiąca o g. 18:00. W księdze mszalnej nie dokonujemy żadnych rezerwacji. W związku z powyższym bardzo prosimy szczególnie Żywy Różaniec i Ogniska Pokutne o zgłaszanie swoich intencji. Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi na cmentarzu wzrosła z 300 zł. na 1000 zł. Jest to spowodowane podwyżką oraz opłatą również za odpady segregowane,  typu szkło czy plastik  uchwaloną przez Radę Miasta i Gminy Skawina.