Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  4 X 2020

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października.  Uroczysta procesja różańcowa z Najświętszym Sakramentem  o g. 16:00.  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17:30.

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Z tej racji podczas Mszy św. o g. 18:00 odbędzie się ceremonia przyjęcia nowych członków do Żywego Różańca.  Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, tym bardziej zapraszamy na wspólnotową modlitwę do naszego kościoła szczególnie rodziny przeżywające w tym tygodniu czas nawiedzenia Obrazu MB Krzęcińskiej. Będziemy także polecać   chorych i starszych, których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną z racji I piątku miesiąca.

4. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w miesiącu październiku:

Róża  Bożej Różańcowej  – we wtorek

Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – w czwartek

Róża Matki Bożej Krzęcińskiej – w sobotę

Róża Matki Bożej Kalwaryjskiej – w niedzielę

5. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii zwłaszcza na dokończenie wymiany gontu na wieżach naszego kościoła.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę o czystość kościoła  powierzamy w sobotę, 10 października rodzinom z ul. Lipowej, domy numer: 1, 2, 3(2), 4(2), 7, 13, 15, 17(2), 19(2), 27, z ul. Podgórskiej 11(2) 

W tym tygodniu patronujE nam:

  • w poniedziałek – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.