Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia parafialne

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 9 sierpnia 2020

1. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę i do Kalwarii Zebrzydowskiej osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni. Nasza parafia wyrusza tradycyjnie na dróżki kalwaryjskie: w czwartek od g. 12:00, a w piątek i w sobotę od g. 7:00. Zachęcamy do licznego udziału.

2.  W środę zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy szczególnie w intencji za wszystkich chorych i starszych oraz za dobrodziejów i ofiarodawców na potrzeby inwestycyjne parafii.

3. W tym tygodniu w czwartek w Święto NMP Kalwaryjskiej przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej  zwłaszcza Ogniska Pokutne  po Mszy św. o godz. 7:00.

4. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.  Msze Święte w naszym kościele  w porządku niedzielnym z poświęceniem ziół, kwiatów i warzyw.

5. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę troskę powierzamy w piątek, 14 sierpnia rodzinom: ul. Akacjowa, domy numer: 3, 6, 7(2), 8, 11; ul. Wspólna 1, 2, 3, 5(2); ul. Szkolna 10, 12(2) 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • w poniedziałek – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik.
  • we wtorek – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
  • w piątek – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.