Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 16 sierpnia 2020

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi.  Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku.

2. W poniedziałek w liturgii Kościoła obchodzimy święto  św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej, a zarazem patrona ks. Jacka, w którego intencji będzie celebrowana wieczorna Msza św. w tym dniu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszego drogiego solenizanta.

3. Podczas środowej nieustannej nowenny szczególnie będziemy polecać opiece Matki Bożej wszystkich pielgrzymów dróżek kalwaryjskich.

4. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 22 sierpnia rodzinom z ul.  Jodłowej, domy numer: 1(2), 2(2), 4(2), 5, 6(2), 7 oraz z ul. Szkolnej 3, 14(2).  Bardzo gorąco dziękujemy za ofiary na potrzeby inwestycyjne parafii w kwocie 38600 zł. i 100 euro.

5.  Już dziś informujemy, że  dziękczynienie za zbiory czyli tzw. dożynki będą celebrowane w naszej parafii w niedzielę, 30 sierpnia  podczas Mszy Świętej  o godz. 11:00.  

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • w czwartek – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux  i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.
  • w piątek – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.