Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   2 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominamy, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie  parafialnego kościoła, przyjęcie Komunii św. oraz modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. W dzisiejszą i przyszła niedziele nie ma Nieszporów.

2. W środę podczas nieustannej nowenny o godz. 18:00 zanosimy nasze intencje dziękczynno – błagalne do Najświętszej Maryi Panny przez zapisanie ich na kartkach i rzuceniu ich do specjalnej skrzynki w kościele.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w czwartek i piątek o godz. 7 i 18. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Godzina Święta od 17:00.  W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W tym dniu spowiedź rano od g. 6:30 i po południu od 17:00.   Odwiedziny chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej – ks. Proboszcz w piątek, ks. Jacek w sobotę.

4. W następną niedziele jako drugą miesiąca składka przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii.

5. Związku z nowymi wytycznymi Episkopatu Polski dotyczącymi przygotowaniem do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przez narzeczonych prosimy, aby na spisywanie protokołu przedmałżeńskiego umawiać się indywidualnie z księdzem na konkretny termin spotkania.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 8 sierpnia rodzinom z ul. Sosnowa numery: 1, 3(3), 6(3), 7(2), 8, 9(2), 9a, ul. Szkolna 2(2)   

W tym tygodniu patronujE nam:

  • we wtorek, św. Jana Maria Vianney, prezbiter, patron proboszczów.
  • W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  • w sobotę – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.