Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     26 lipca 2020

1.  Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów. Nieszpory o g. 16:30.

2. W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, polecajmy Kacpra i  wszystkich ofiarodawców wspierających jego leczenie.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o. g. 17:00 powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność z równoczesnym wynagrodzeniem za grzechy raniące Jej Niepokalane Serce. Różaniec poprowadzi Róża NMP  Bożej Rodzicielki.

4. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 1 sierpnia rodzinom z  ul. Św. Floriana, numery: 53(2), 56, 57, 57a(2), 58(2), 60, 61, 67, 69, 71(2), 73; z ul. Sąsiedzkiej,  numery:   1(2), 2.

7. Zbliża się XXXX Piesza Pielgrzymka Krakowska na jasna Górę w dniach 6-11.08.2020 pod hasłem: Wielka tajemnica wiary. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie.

8. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej informuje ,że odwołana wycieczka do Krościenka i Szczawnicy odbędzie się 2 sierpnia 2020 r.   Prosimy o potwierdzenie udziału w wycieczce u pani Krystyny Pierzchała i u pani Ewy Motyl , jeżeli są jeszcze chętni na udziału w wycieczce proszeni są o zgłoszenie się do w/w pań.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • w środę – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
  • w piątek  – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog.
  • w sobotę – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.