Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

PARAFIALNA PIELGRZYMKA

GIETRZWAŁD – ŚWIĘTA LIPKA –  WILNO – KOWNO – POŻAJŚCIE – TROKI

15-19/20 WRZEŚNIA 2020

1 DZIEŃ 15 września 2020

Wyjazd z Krzęcina w godzinach wczesno porannych (około 2,00 ). W godzinach południowych przyjazd do Gietrzwałdu – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej z cudownym obrazem słynącym łaskami. W 1877 roku dwóm dziewczynkom ukazywała się tam Matka Boska. Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie objawienia zostały potwierdzone przez kościół.

Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, który przedstawi historię objawień. Następnie udział w nabożeństwach, przejście do cudownego źródełka. Obiadokolacja i zakwaterowanie. Wieczorem Apel Jasnogórski.

2 DZIEŃ 16 września 2020

Msza święta w sanktuarium, śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka. Następnie przejazd do Sanktuarium Matki Jedności Chrześcijan w Świętej Lipce, prowadzonego przez Ojców Jezuitów. Modlitwa przed obrazem Matki Bożej Świętolipskiej, koncert organowy, krótkie zwiedzanie z przewodnikiem. Po zwiedzaniu wyjazd w dalszą drogę do Wilna. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Wieczorem spacer na wileńską starówkę.

3 DZIEŃ 17 września 2020

Śniadanie, całodzienne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem. W programie między innymi: Kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej (udział we mszy świętej), Stare Miasto (w tym miejsca związane z Mickiewiczem, Słowackim, Miłoszem), Katedra Wileńska, Uniwersytet Wileński, Kościół św. Anny, Baszta Giedymina, Muzeum A. Mickiewicza, Góra Trzykrzyska. Obiadokolacja, powrót do hotelu na nocleg.

4 DZIEŃ 18 września 2020

Po śniadaniu wycieczka do Kowna i Pożajścia: Kowno – zwiedzanie miasta gdzie żył i pracował Adam Mickiewicz: Stare Miasto z Ratuszem, ruiny zamku królewskiego z XIV wieku, Archikatedra św. Piotra i Pawła – największy kościół gotycki na Litwie z pięknymi wnętrzami, Kościół Franciszkanów i Bernardynów, Dom Perkuna. Pożajście: pokamedulski zespół kościelno – klasztorny  z końca XVII – największy zespół klasztorny na Litwie. Powrót do Wilna, cmentarz na Rossie, miejsce spoczynku polskich żołnierzy oraz matki J. Piłsudskiego. Wieczorem obiadokolacja.

5 DZIEŃ 19 września 2020

Śniadanie, przejazd do Trok – zwiedzanie położonego na wyspie Zamku Księcia Witolda, zwanego małym Malborkim, rejs statkiem wycieczkowym po jeziorze Galve, degustacja specjału kuchnia karaimskiej – kibinów z rosołem. Wyjazd w drogę powrotną do Polski  w godzinach popołudniowych.

6 DZIEŃ 20 września 2020 – powrót do Krzęcina w godzinach wczesno porannych.

Cena od osoby: 1400,00 zł (cena dla grupy minimum 45 osób)

Świadczenia w cenie:

 • Transport autokarem,
 • Opieka pilota,
 • Opieka lokalnego przewodnika,
 • 1x nocleg w Gietrzwałdzie, (dom pielgrzyma) – pokoje 2-4 osobowe
 • 3x nocleg w Wilnie (hotel o standardzie turystycznym) – pokoje 2-3 osobowe
 • 4x śniadanie i 4x obiadokolacja,
 • Degustacja karaimskich kibinów
 • Bilety wstępów do zwiedzanych miejsc,
 • podatek turystyczny na Litwie,
 • Ubezpieczenie KL (zawiera choroby przewlekłe) i NNW,
 • Zestaw słuchawkowy Tour Guide.