Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia Parafialne

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       21czerwca 2020

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dzisiaj spotkanie Rady Duszpasterskiej po Mszy św. o g. 17:00

2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą Świętą wigilijną o godz. 18:00.

4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu.  Ponieważ nie ma wspólnotowego zakończenia roku szkolnego zapraszamy wszystkich na Mszę św. dziękczynno – błagalną w czwartek o g. 18:00, a w szczególności młodzież bierzmowaną z klasy ósmej, która otrzyma pamiątkowe Pismo św.

5. W najbliższą sobotę dzieci z klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Krzęcinie przystąpią do Pierwszej Komunii św. na Eucharystii o g. 12:00., a w niedzielę  dzieci ze Szkoły w Zelczynie o g. 11:00.

6. W piątek  dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi św. od 9:00 do 10:30. Odnowią wówczas  przyrzeczenia chrzcielne przy zapalonych świecach. Zachęcamy do skorzystania z  sakramentu pokuty, zwłaszcza najbliższą rodzinę.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej te troskę  powierzamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych: w czwartek  ze szkoły w Krzęcinie, a w piątek i sobotę  ze szkoły w Zelczynie. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone  na potrzeby inwestycyjne w kwocie 45.000 zł. Więcej na ten temat ks. Proboszcz przekaże z okazji 1 rocznicy objęcia Parafii, w niedzielę 5 lipca.

8.  Z racji na panującą  epidemię  pielgrzymka do Włoch i Grecji zostaje odwołana. W sobotę 27 czerwca o godz. 18:45 zapraszamy osoby zainteresowane  na spotkanie w salce na plebanii z przedstawicielami biura podróży. Alternatywą jest pielgrzymka na Litwę w terminie wrześniowym