Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROK                         14 czerwca 2020

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.

2. Codziennie o godz. 17:30 celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, a następnie uczestniczymy w  Eucharystii. Dzisiaj nabożeństwo  o godz. 16:30. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

3. W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny, polecając jej opiece szczególnie wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców na potrzeby inwestycyjne parafii.

4. W czwartek, 18 czerwca na zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie poświęcenie wianków, kwiatów, ziół leczniczych oraz błogosławieństwo  dzieci.

5. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

6. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

7. Spotkanie wszystkich dzieci przygotowujących sie do Pierwszej spowiedzi i Komunii św. odbędzie sie we wtorek o g. 16:00. Terminy kolejnych prób będą wówczas podane.

8. W następną niedzielę odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej po Mszy św. wieczornej na plebanii.

9. Dziękując rodzicom młodzieży bierzmowanej za przygotowanie świątyni do uroczystości i złożony dar ołtarza w postaci nowego rzymskiego mszału i wszystkich tomów lekcjonarzy, dalej tę troskę powierzamy w sobotę 20 czerwca rodzinom:  ul. Ostra Góra – 2(2), 9(3),10,18(2), 23, ul. Wichrowe Wzgórza –  1, 2(2), 6   – 13 rodzin

W tym tygodniu patronujE nam:

  •  w środę – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego.