Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      28 czerwca2020

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Z tej racji dodatkowa Msza św. o g. 10:00.

3. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18:00 . Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, a Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Godziny Świętej od g. 17:00 i Eucharystii  dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.  W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy na  nabożeństwo wynagradzające  Niepokalanemu Sercu Matki Bożej  o godz. 17:00. Do chorych z posługą sakramentalną udamy  sie  Ks. Proboszcz w piątek od g. 8:30, Ks. Jacek w sobotę od g. 9:00

5. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.  w  te dni będzie od  godz. 17:00. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

6. Dziękując rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie i udekorowanie  w naszej świątyni oraz  złożony dar  ofiarny, dalej tę troskę powierzamy  w sobotę rodzinom z  ul. Świętego Stanisława Biskupa, numery:  3, 5, 6, 8(2), 9(2), 10, 11, 12(2), 14, 18, 20, 22, 25, 29 

W tym tygodniu patronuje nam jeszcze:

  •  w piątek –  św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.