Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                    31 maja 2020

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Paraklet umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe z procesję eucharystyczną o 16:30

2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, które podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Dodatkowa  Msza św.  10:00.

3. Jutro też obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.  Módlmy się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17:30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

5. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy  za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu oraz o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej. Po wieczornej Mszy św. w tym dniu spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  Okazja do spowiedzi św. w tych dniach od g. 17:00.  Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W pierwszą sobotę wieczorne nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej z równoczesnym wynagrodzeniem rozpoczniemy o g. 17:00, a zwieńczymy  Mszą Świętą o godz. 18:00.  Z posługą duszpasterską udamy się do chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej:  ks. Proboszcz w piątek od 8:30, a ks. Jacek w sobotę od 9:00.

7. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św. od tej niedzieli będą celebrowane o g. 7, 9, 10, 11, 13, 17.

8. Pierwsza Komunia św. dla  dzieci ze szkoły w Krzęcinie będzie w sobotę, 27 czerwca o g. 12:00, a ze szkoły w Zelczynie w niedzielę, 28 czerwca o g. 11:00. Z tej racji spotkanie z wszystkimi dziećmi odbędzie się w czwartek o g. 16:00.

9. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 6 czerwca  rodzinom z  Krzęcina, ul. św. Floriana, domy numer: 24 A, 27, 28(2), 30, 32(2), 35, 37, 38, 48, 49(3), 51.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • w środę – św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy.
  • w piątek – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.