Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                              3 maja 2020

1. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele  jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Jutro, 4 maja  będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Floriana. Msze św. będą celebrowane: o g. 7:00, 10:00, 16:00   oraz uroczysta suma odpustowa o g. 18:00 z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów, chorągwi, baldachimu i światła. Zapraszamy  dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, a Straż Pożarną ze sztandarami. W tym dniu świętuje także nasza Ochotnicza Straż Pożarna z Krzęcina i Polanki Hallera, której patronuje św. Florian. W dowód wdzięczności za ich bezinteresowną posługę dla naszej parafii i całej społeczności wesprzyjmy ich finansowo w ramach zbiórki na  nowy wóz strażacki, składając po każdej Mszy św, ofiary do puszek.  Ofiarodawcom będą wręczane obrazki z wizerunkiem św. Floriana. 

3. W tym tygodniu przypadają kolejne święta. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

4. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Z racji na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

5. Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:30, w niedzielę o 16:30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo, szczególnie o wygaśnięcie epidemii.

6. W następną niedzielę jako drugą miesiąca, składka przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii, zwłaszcza na wymianę gontu na kościele. Prace z tym związane rozpoczną się pod koniec maja.

7. W tym tygodniu  troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę, 9 maja  rodzinom z  Krzęcina, ul. Kalwaryjska – domy numer: 28(2),26,15(3),13,11(2), 9,7(2),5,4(2).