Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                             26 kwietnia 2020

1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.  W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.

2. W czwartek pierwsze nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną o godz. 17:30. Zachęcamy do licznego udziału również dzieci i młodzież.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.   Okazja do spowiedzi świętej  będzie  w te dni od g. 17:00. W pierwszą sobotę oddamy się pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. Nabożeństwo wynagradzające rozpoczniemy o g. 17:00  z rozważaniem tajemnic chwalebnych prowadzonych przez Róże Matki Bożej Gromnicznej. Do chorych udamy się w piątek od. g. 08:30,  a w sobotę od 9:00.

4. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień, ład moralny w życiu społecznym oraz o wygaśnięcie epidemii. Arcybiskup metropolita krakowski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na ten dzień.

5. W następną niedzielę 3 maja będziemy  obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny.  Podczas adoracji  ponowimy Śluby Jasnogórskie.

6. W tym tygodniu  troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę, 2 maja  rodzinom z  Krzęcina, ul. Kalwaryjska – domy numer: 27, 30, 32, 36, ul. Dąbrówki: 3(2), 5(2), 6, 10(3), 12(3).

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • w środę – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy.
  • w sobotę – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.