Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                    10 maja 2020

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba.

2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszamy na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z nabożeństwem majowym o g. 17:30 oraz na wieczorną Eucharystię, szczególnie celebrowaną za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców na potrzeby inwestycyjne parafii, oraz w intencji Ognisk Pokutnych, które rozpoczną modlitwę w tym dniu od. g .14:00.

3. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy wsparli internetową zrzutkę na zakup, montaż i konfigurację kamery internetowej, transmitującej na żywo obraz i dźwięk z naszego kościoła. W sumie zebrano 6.605 złotych. Przy okazji zostały zmienione wszystkie kamery w kościele i cały monitoring wokół kościoła i plebanii. Razem koszt tego systemu CCTV wyniósł 12400 zł. Transmisja jest już dostępna, można ją zobaczyć łącząc się przez naszą stronę parafialną (parafiakrzecin.pl) lub na YouTube – Bóg zapłać. 

4. Zarząd OSP w Krzęcinie pragnie gorąco podziękować wszystkim parafianom, którzy wsparli kwestę na zakup średniego wozu ratowniczo-gaśniczego prowadzonej przy kościele podczas odpustu parafialnego ku czci św. Floriana . Zebrano kwotę 5046 zł. 50 gr.  Zakup takiego samochodu to kwota 800 tys. zł. By móc wnioskować o dofinansowanie potrzeba własnego wkładu 150 tys. zł., dlatego serdecznie dziękujemy za każde wsparcie. Bardzo dziękujemy ks. Proboszczowi i Ks. Jackowi za wszelką pomoc i życzliwość. Z naszej strony ofiarowaliśmy wszystkie dotychczasowe kamery w liczbie 11   na rzecz  monitoringu naszej Remizy Strażackiej.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę, 16 maja  rodzinom z  Krzęcina, ul. Kalwaryjska – domy numer: 3(2),2(2), 1; ul. Kwiatowa: 1(2), 2(2), 5(2), 8(2), 9(2), 10, 11(2), 12, 13.

W tym tygodniu patronują nam:

  • w czwartek – św. Maciej Apostoł, jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza.
  • w sobotę – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski.