Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                   14 marca 2020

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 17:00 i niedzielnych Gorzkich żalach o godz. 16:00. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wieczorną Eucharystię o godz. 18. Prośmy, aby Matka Najświętsza wspierała nas na drogach wielkopostnego nawrócenia i pokonania koronawirusa.

3. W czwartek, 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP, patrona Kościoła powszechnego, a także patrona wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Podczas Mszy Świętej   o g. 18:00  będziemy polecać wszystkich solenizantów i solenizantki  tego dnia, by ich patron, św. Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszam na plebanię w następną niedzielę  po Mszy Świętej wieczornej.

4. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność  Caritasu, który tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi przez nabycie baranka na stół wielkanocny czy też  przekazanie 1% podatku. Szczegóły na plakacie.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 21 marca rodzinom z  Gołuchowic  gr. 2, domy nr: 11, 32, 62, 76, 84(2), 99, 124, 153. Gorąco dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby inwestycyjne parafii w kwocie 39100 zł. Nie zapadliśmy w sen zimowy.  W  tym roku udało się nam zrealizować wiele inwestycji dzięki waszej ofiarności:

  • dokończenie termomodernizacji budynku plebanii z fundamentem wykończonym z kamienia piaskowego oraz odnowienie kilku słupków ogrodzeniowych.
  • całkowity remont pomieszczeń przy bocznym wejściu z przeznaczeniem na salę parafialną( zrobiona gładź ścian, posadzka wyłożona płytkami)
  • Remont budynku gospodarczego. Za gratisowe wykonanie posadzki  bardzo dziękuję Wojciechowi Lelkowi oraz za wszelką pomoc.
  • Zamontowany nowy zasobnik na ciepłą wodę w kotłowni z wymianą osprzętu
  • Montaż poręcz ze stali nierdzewnej na wszystkie schody dzięki firmie Lauda
  • Obecnie trwają prace związane z dalszym generalnym remontem pomieszczeń na  plebanii. Koszt tych inwestycji wyniósł  90000 zł., nie licząc wydatków na potrzeby liturgiczne w tym czasie w kwocie 20000 zł.
  • Przed nami kolejne wyzwania z wymianą gontu na kościele, rynien na metalowe, krzyży i pokrycie kopułki wieży blachą miedzianą.