Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                    22 marca 2020

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. Różni się również z powodu pandemii koronawirusa i  wprowadzonego stanu epidemii w naszej ojczyźnie  ograniczającego liczbę wiernych uczestniczących we Mszy św. Z tej racji  dzisiaj przed południem będziemy celebrować Eucharystię co godzinę, aby umożliwić w niej udział wszystkim mającym takie pragnienie tj. o godz.: 7:00, 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 –       z Drogą krzyżową  na Facebooku,  o 13:00 oraz po południu o g. 17:00.

2. W piątek odprawimy   Drogę krzyżową o godz. 17:15, a w następną niedzielę   Gorzkie żale o g. 16:00. Nie lękajmy się.  

3. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Należy do nich obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę, 25 marca.

4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani w przedsionku kościoła mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się w środę podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Osoby pragnące podjąć te zobowiązania przynoszą ze sobą świece.

5. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność  Caritasu, przez nabycie baranka na stół wielkanocny w zakrystii.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 28 marca rodzinom z  Gołuchowic  gr. 3, domy nr: 3, 4(2), 20, 22, 58, 64, 73, 85, 86, 96, 111(2), 117, 156. Bardzo dziękuje także za pomoc Mieczysławowi Szwedowi, Łukaszowi Badura, Janowi Lelkowi, a szczególnie Henrykowi.