Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                            8 marca 2020

1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17:00 i 20:00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 16:00  rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

2. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

3. Podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszy Świętej o godz.18:00 będziemy polecać wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców, szczególnie z dzisiejszej niedzieli oraz chorych i starszych, których nawiedzieliśmy  z posługą sakramentalną z racji I piątku miesiąca.

4.  W czwartek na Mszę św. wieczorną, a  później na  spotkanie są zaproszeni  rodzice młodzieży  przygotowującej sie do sakramentu bierzmowania.

5. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy. Ogniska Pokutne zachęcają do wspólnej modlitwy w tym dniu rano po Mszy św. do g. 10:00.

6. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Matki Bożej Krzęcińskiej- w poniedziałek

Róża Najświętszego Imienia Maryi – w czwartek

Róża Matki Bożej Fatimskiej – w piątek

Róża Matki Bożej Kalwaryjskiej – w sobotę

Róża Matki Bożej Wniebowziętej – w  niedzielę

7. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 14 marca rodzinom z  Gołuchowic  gr. 1,  domy nr : 2, 7, 14, 15, 16, 18(2), 19(2), 29, 34, 41, 44(3), 60, 71,(3), 89, 107.

8. W związku z panującym Koronawirusem w Europie zostaliśmy zmuszeni do odwołania pielgrzymki do Włoch i Grecji w terminie kwietniowym. Nowy termin pielgrzymki to 8-19 września br. Z tej racji trwają dalsze zapisy do końca czerwca br.