Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia parafialne

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                  1 marca 2020

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Tradycyjnie w tym dniu wspieramy  Centrum Jana Pawła II w Krakowie Nie lękajcie się ! składając ofiary do puszek.   

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17:00 i 20:00 odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 16:00 Gorzkie żale. Składka z tego nabożeństwa przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.  Dodatkowa Droga krzyżowa dzisiaj po Mszy św. o g. 11:00 prowadzona przez ks. Jacka.  Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi zwłaszcza dla dzieci od klasy 4 do 6. Podczas Mszy św. o g. 18:00 będzie celebrowany obrzęd  poświęcenia książeczek i wręczenia dzieciom pierwszokomunijnym.

W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek  będzie można skorzystać w następujących godzinach: rano od g. 6:30 i po południu od 16:30 szczególnie dla klasy 7 i 8. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek od g. 8:30 –  ks. Proboszcz oraz w sobotę od g. 9:00 – ks. Jacek.

W I sobotę miesiąca nabożeństwo  wynagradzające za grzechy raniące  Niepokalane Serce NMP  rozpoczniemy o g. 17:00 medytacją adoracyjną z rozważaniem tajemnic bolesnych a zwieńczymy Eucharystią.

4. W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii.

5. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Matki Bożej Gromnicznej – w poniedziałek

Róża Matki Bożej Królowej Polski – we wtorek

Róża św. Floriana – w środę

Róża Matki Bożej Różańcowej – w sobotę

Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – w  niedzielę

6. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 7 marca rodzinom z  Grabia  – grupa 7 – domy numer: 14, 17(2), 19, 22(2), 24, 45, 63, 67, 80, 86, 91, 115, 121.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

W środę, 4 marca,  święty Kazimierz (1458-1484), polski królewicz