Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                             23 lutego 2020

1. Powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim, dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy.

Porządek dzisiejszego 40 godzinnego nabożeństwa:

14:00 – 15:00 Krzęcin od kościoła w górę w kierunku Grabia

15:00 –  16:00 Krzęcin od kościoła w dół w kierunku Facimiecha

16:00 – 16:30 adoracja indywidualna w ciszy

16:30 – nieszpory na zakończenie 40 godzinnego nabożeństwa

2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą celebrowane o godz.: 7:00, 10:00, 17:00 z nabożeństwem Nieustannej Nowenny i 19:00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

3. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu trzech posiłków w ciągu dnia w tym  jednego  do syta.  Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14. roku życia. Przypominamy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

4. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 17:00 i 20:00 oraz w niedzielę po Sumie, a także w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym, celebrowanych w każdą niedzielę o godz. 16:00.

5. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych – w poniedziałek    

Róża Zwiastowania NMP i Matki Bożej Królowej Pokoju – we wtorek

Róża Matki Bożej Dobrej Rady i NMP Częstochowskiej – w środę

Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w czwartek

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 29 lutego rodzinom z  Grabia  – grupa 6 – domy numer: 99, 72(2), 112, 113, 69(3), 29(2), 82, 26, 83(2), 100, 25.

7. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszki  na Centrum Jana Pawła II w Krakowie  Nie lękajcie się !