Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           26 stycznia 2020

1. Dziś przypada Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii oraz pierwszosobotnim nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP  od g. 17:00.

3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

4. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Wesprzemy  materialnie zakony kontemplacyjne składając ofiary do puszki.

5. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Niech one przyniosą błogosławione owoce.  Pragniemy wam bardzo gorąco podziękować   za waszą życzliwość, za wszystkie spotkania i rozmowy, za szeroko otwarte drzwi i serca. Serdeczne Bóg zapłać  za wszystkie ofiary składane przy tej okazji. W intencji wszystkich rodzin odwiedzonych w ramach kolędy będziemy składać ofiarę Mszy Świętej środowej i modlić się na nabożeństwie nieustannej nowenny.

6. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w poniedziałek

Róża Bożej Rodzicielki Maryi – w sobotę

Róża Matki Bożej Gromnicznej – w niedzielę

7. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 1 lutego rodzinom z  Grabia  – grupa 2 – domy numer: 73(3), 87, 3(2), 4(2), 95, 6, 1, 76(2), 9, 93.

 W tym tygodniu patronują nam:

  • we wtorek – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej;
  • w piątek – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych.