Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                               19 stycznia 2020

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

3. Naszych drogich dziadków i nasze rodziny polecimy Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę podczas nowenny i wieczornej Eucharystii o godz. 18:00.

4. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

5. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża św. Jana Pawła II – w środę

Róża Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych – w piątek

Róża Zwiastowania NMP i Matki Bożej Królowej Pokoju – w sobotę

Róża Matki Bożej Dobrej Rady i NMP Częstochowskiej – w niedzielę

6. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 25 stycznia rodzinom z  Grabia (+Krzęcin) – grupa 1 – domy numer: 5, 13, 16, 23 (2 rodziny), 64, 84, 95, 103, Krzęcin  – ul. Ogrodnicza 4, – Kalwaryjska 94(2 rodziny), 100, – Brzozowa 1.

W tym tygodniu patronują nam:

  • we wtorek – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
  • w piątek – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.