Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

OFIAROWANIE PAŃSKIE                                                               2 lutego 2020

l. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych składając ofiary do puszki.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W tym czasie okazja do spowiedzi zwłaszcza dla dzieci od klasy 4 do 6.

4. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać w następujących godzinach: rano od g. 6:30 i po południu od 17:00 szczególnie dla klasy 7 i 8. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek (chorzy ks. Proboszcza) i w sobotę od g. 9:00 (chorzy ks. Jacka).

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy  40 – godzinne nabożeństwo. Zachęcam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy, do adoracji w duchu  dziękczynienia za otrzymane łaski, przebłagania za grzechy zwłaszcza karnawału i w duchu prośby o dobre, owocne  przeżycie Wielkiego Postu.  Porządek adoracji będzie następujący:

14:00 – 15:00 Grabie

15:00 – 16:00 Polanka Hallera

16:00 – 17:00 Gołuchowice

16:30 – Nieszpory

 Modlitwie przewodniczy Żywy Różaniec z danego sołectwa

Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii.

6. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Matki Bożej Królowej Polski – w poniedziałek

Róża św. Floriana – we wtorek

Róża Matki Bożej Różańcowej – w piątek

Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – w sobotę

Róża Bożej Krzęcińskiej – w niedzielę

7. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 8 lutego rodzinom z  Grabia  – grupa 3 – domy numer: 7, 6, 5(2), 101,55, 82(2), 96(2), 62, 57(2), 75, 54, 52.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • w poniedziałek – św. Błażej, biskup i męczennik, patron od chorób gardła; z tej racji na zakończenie Mszy św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo za jego wstawiennictwem
  • w środę – św. Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa,  w tym dniu pobłogosławimy chleb i wodę.
  • w czwartek – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.