Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA           29 grudnia 2019

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin.

2. We wtorek, 31 grudnia w ostatni dzień roku kalendarzowego, podziękujemy dobremu Bogu za dar czasu, za wszelkie łaski i dary podczas  Mszy Świętej połączonej z nieszporami o godz. 17:00. Po Eucharystii wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu  odśpiewamy suplikację i  uroczyste Te Deum.

3. W środę, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w porządku niedzielnym z dodatkową, stałą  Eucharystią o g. 13:00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Godzina Święta o g. 17:00; pierwszy piątek miesiąca – czyli szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Nabożeństwo wynagradzające będziemy wyjątkowo celebrować rano po Mszy św. ze względu na kolędę. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w czwartek i piątek od g. 17:00. Do chorych z posługą sakramentalną udamy sie w piątek: ks. Proboszcz od g. 8:30, ks. Jacek od g. 14:00.

5. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący.  Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii

6.  Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Bożej Rodzicielki Maryi – w środę

Róża Matki Bożej Gromnicznej – w czwartek

Róża Matki Bożej Królowej Polski  – w piątek

Róża św. Floriana – w sobotę

7. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 4 stycznia rodzinom z Ochodzy – grupa 14 |Domy numer:10, 21, 68 (2 rodziny), 69 (2 rodziny),102, 103, 121 (2 rodziny), 121a (2 rodziny),133, 133a, 141 (2 rodziny), 161 (2 rodziny).