Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika

ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA           26 grudnia 2019

l. Dzisiaj, w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy święto Świętego Szczepana, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego”. Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił się przeciwstawić. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany. Zbudowani jego postawą starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa. Składane dziś na tacę  ofiary będą przeznaczone na potrzeby  Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

2. W oktawie Narodzenia Pańskiego, 27 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę. Tego dnia tradycyjnie błogosławimy wino.  W sobotę, 28 grudnia, uczcimy Świętych Młodzianków Męczenników. Tego dnia w osobistych modlitwach pamiętajmy o dzieciach nienarodzonych.

3. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę. Zachęcam do licznego i rodzinnego udziału w świątecznej Eucharystii. Święta Rodzina Nazaretańska jest dla nas wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.

4. W naszej parafii rozpoczynamy doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolędę. Zechciejmy dobrze przygotować się do tej wizyty, przeżyć ją jak najowocniej. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy 28 grudnia rodzinom z Ochodzy – grupa 13 | Domy numer: 115 (2 rodziny), 143, 156 (4 rodziny),162 (3 rodziny), 169, 171, 177, 180 (2 rodziny),197, 215, 221, 232, 236.