Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                              22 grudnia 2019

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Skorzystajmy z dzisiejszej spowiedzi od g. 13:30 do 17:00.

2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

 3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4. Zapraszamy do udziału w uroczystej Pasterce w naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Składka z tej Mszy św. jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt   jak w każdą niedzielę.  W czwartek w święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika  tradycyjnie pobłogosławimy owies. Składka na tacę z tego dnia przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

5.  We wtorek o godz. 7:00 ostatnie Roraty z rozdaniem upominków dla dzieci Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.

6.  Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych – we wtorek

Róża Zwiastowania NMP i Królowej Pokoju – w środę

Róża Matki Bożej Dobrej Rady i NMP Częstochowskiej  – w czwartek

Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w piątek

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary,  troskę o czystość kościoła na święta powierzamy we wtorek, 24 grudnia od g. 8:00  rodzinom z Ochodzy – grupa 12  domy numer:18 (2 rodziny), 19, 24, 26, 27 (2 rodziny), 28 (2 rodziny), 29 (3 rodziny), 30, 78 (2 rodziny),118, 176, 185.