Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                10 XI 2019

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne.

2. Jutro okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msze Święte będą celebrowane o godz. 8:00  i 18:00.

3. Msza św. nowennowa do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00, podczas której szczególnie polecamy wszystkich  dobrodziejów i ofiarodawców zwłaszcza z dzisiejszej niedzieli.

4. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Najświętszego Imienia Maryi – we wtorek

Róża Matki Bożej Fatimskiej – w środę

Róża Matki Bożej Kalwaryjskiej – w czwartek

Róża Matki Bożej Wniebowziętej i MB Bolesnej – w piątek

Róża Matki Bożej Szkaplerznej – w sobotę

Róża Matki Bożej Miłosierdzia – w niedzielę

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 16 listopada rodzinom z Polanki Hallera: 89, 71, 94 (2), 70, 106, 75, 126, 90, 89, 63, 89, 62, 98, 50, 69, 70, 108. Bardzo dziękuję również za wszelką pomoc Henrykowi Malinowskiemu, Krzysztofowi Stopka, OSP za wyczyszczenie rynien z liści na kościele oraz paniom za posprzątanie plebanii.

6. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie naszej gazety Głos Matki Krzęcińskiej

7. W następną niedzielę 17 listopada po raz trzeci będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa Psalmu 9 Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie.  Z tej racji odbędą się w Krakowie trzy ważne wydarzenia organizowane przez Archidiecezję Krakowską. Szczegóły na plakacie w gablocie. Jednocześnie arcybiskup Marek Jędraszewski zarządza, aby we wszystkich kościołach w tym dniu przeprowadzić zbiórkę do skarbon. Połowa zebranych środków pozostanie do wykorzystania przez parafialne inicjatywy miłosierdzia. Druga część wspomoże potrzebujących w czasie wydarzeń centralnych w Krakowie oraz  chrześcijan w Sudanie Południowym w ramach przeżywanego dzisiaj XI Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałekśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
  • we wtorek – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
  • w środę – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.