Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       3 XI 2019

1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.

3. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu o godz. 17:45.  Towarzyszyć jej będzie modlitwa różańcowa. Zatem prosimy Róże Różańcowe, aby kończyły modlitwę kwadrans przed Mszą św. wieczorną zostawiając ostatni dziesiątek.

4. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża św. Floriana  – w poniedziałek

Róża Matki Bożej Różańcowej – w czwartek

Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – w piątek

Róża Matki Bożej Krzęcińskiej – w sobotę

5.  Msza św.nowennowa do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00, podczas której polecamy wszystkich  dobrodziejów i ofiarodawców , jak również  chorych i starszych, których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną z racji I piątku miesiąca. Zachęcamy też  do   składania intencji dziękczynno – błagalnych.

6. W przyszłą niedzielę jak drugą miesiąca składka przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii. W sobotę  zostanie  zamontowanych w kościele  10 grzejników akumulacyjnych najnowszej generacji. Jeden z nich działa już w zakrystii i jest cieplutko. W trakcie realizacji są okna i drzwi.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej te troskę powierzamy w sobotę, 9 listopada rodzinom z Polanki Hallera: 77 (3), 79 (2), 61, 74, 97, 107, 124, 85 (3), 97,  78,  80 (2), 61, 72.

8. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer Źródła i Gościa Niedzielnego. Niestety dzisiaj nie ukaże się kolejny numer naszej gazety Głos Matki Krzęcińskiej z winy drukarni.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch i Grecji w dniach 16-26 kwietnia. Informacje na stronie parafialnej, w gablocie i u ks. Jacka. Zapisy do końca listopada.

10. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego,
  • w sobotę – rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej.