Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        17 XI 2019

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy. Dzisiaj z racji Światowego Dnia Ubogich i wsparcia Kościoła prześladowanego w Sudanie są zbierane ofiary do skrzynki na ten cel.

2. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas modlitwy wypominkowej codziennie o godz. 17:45.

3. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Matki Bożej Saletyńskiej  – w poniedziałek

Róża św. Józefa – we wtorek

Róża św. Jana Pawła II – w piątek

Róża Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych – w niedzielę

4. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W tym dniu będziemy również głosować na członów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej wrzucając swój głos na jednego kandydata do specjalnie przygotowanej skrzynki. Krzęcin wybiera 4 radnych wedle uzyskanych głosów, Zelczyna 3,  Ochodza 2, Polanka, Gołuchowice i Grabie po 1. Głosowaniu podlegają również sołtysi poszczególnych sołectw.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer Źródła i Gościa Niedzielnego.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 24  listopada rodzinom z Polanki Hallera:  44 (2), 105, 45, 50, 127 (2), 41(2), 40, 38,42, 39,  47, 50, 42, 47, 49. Bardzo gorąco dziękujemy za ofiary  z ostatniej niedzieli  na potrzeby inwestycyjne w kwocie 44.800 zł. Dziękujemy również za okazaną pomoc Mieczysławowi Szwedowi jak również p. elektronikowi za naprawę ekranów w kościele i p. Jamrogowi za dbałość o nasze organy.

6. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

7. Trwają nadal zapisy do przyszłorocznej pielgrzymki do Italii i Grecji.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałekśw. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
  • w środę – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,
  • w czwartek – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,
  • w piątek – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.