Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA                    27 października 2019

1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła. Z tej racji śpiewamy dzisiaj po Komunii św. hymn Ciebie Boga wysławiamy

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 17:30. Dzieci gorliwie uczęszczające na te nabożeństwa potwierdzone planszą z obrazkami otrzymają w  następną niedzielę upominki po Mszy św. o g. 11:00.

3. W piątek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy Świętych dopołudniowych niedzielny, natomiast po południu Msza Święta będzie w kościele o godzinie 14:00  połączona z nieszporami,  po której wyruszymy w  procesji żałobnej na cmentarz, podczas której będziemy się modlić  za zmarłych kapłanów, budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni, zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin oraz błogosławić groby. Wspólne nabożeństwo żałobne zakończymy błogosławieństwem przy kaplicy na cmentarzu z jej poświęceniem po odnowieniu.

4. W sobotę, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele będą celebrowane trzy Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 z procesją żałobną wokół kościoła i 18:00. O g. 17:00 z racji pierwszej soboty miesiąca rozpoczniemy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. W tym dniu udamy się też do chorych od g. 12:00. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

5. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Przygotujmy także nasze serca. Okazja do spowiedzi św. codziennie  20 minut przed Mszą św. poranną oraz po południu od 17:00, a w czwartek od 16:00. Jest to zarazem spowiedź pierwszo piątkowa.

6. Bardzo gorąco dziękujemy firmie Landa za wykonanie i ofiarowanie skrzynki przeznaczonej na ofiary na potrzeby cmentarza. Przypominamy, że opłata roczna wynosi 60 zł. co daje kwotę 600 zł.  na 10 lat.  Jest to zarazem opłata za miejsce na cmentarzu. W przypadku piwniczki ta opłata wynosi 1000 zł. Z tych ofiar powstanie osobny fundusz na utrzymanie i wizerunek cmentarza, a w przyszłości na parking.

7. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Zwiastowania NMP  – w poniedziałek

Róża  NMP Królowej Pokoju – we wtorek

Róża Matki Bożej Częstochowskiej – w czwartek

Róża Bożej Rodzicielki Maryi – w piątek

Róża Matki Bożej Gromnicznej – w sobotę

Róża Matki Bożej Królowej Polski – w niedzielę

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej te troskę powierzamy 31 października rodzinom z Polanki Hallera:  12, 96,  87, 93, 52, 87,  12, 87,  88,  2, 83 oraz  2 listopada rodzinom: 117, 66, 66, 18, 20, 27, 59, 56, 20, 22, 60,  20,  20,  66, 67,  64.

9. Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch i Grecji w dniach 16-26 kwietnia. Plan jak i wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej parafii w gablocie, oraz u ks. Jacka.

10. Nowy numer Głosu Matki Krzęcińskiej ukaże się już w piątek w Uroczystość Wszystkich Świetych.

11. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zelczynie poszukuje pracownika, który będzie przeprowadzał dzieci przez przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu obok szkoły. Chętnych do podjęcia tejże pracy prosimy o kontakt ze szkołą.

12. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie.