Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ważne Ogłoszenie Wypominki i Uroczystość Wszystkich Świętych

W trosce o wieczne zbawienie zmarłych kierujemy do Boga modlitwę zwaną Wypominkami, to jest dar modlitwy wynagradzającej za ich grzechy i nieodprawione pokuty.

Po pierwsze – Bliskich zmarłych drogich naszemu sercu polecamy Bogu w WYPOMINKACH ROCZNYCH, które czytane w każdą Niedzielę roku sa wołaniem o darowanie im kar czyśćcowych. Ta modlitwa Kościoła wiąże się z ofiarą Mszy św., dlatego tradycyjnie składa się na wypominki roczne za duszę jednego zmarłego ofiarę równą jednej intencji mszalnej.

Msza św. za tych zmarłych będzie celebrowana w każdy piątek o g. 18:00.

Po drugie – byśmy mogli polecić Bogu każdego zmarłego, wobec którego zaciągnęliśmy dług wdzięczności zgłaszamy jego duszę na WYPOMINKI JEDNORAZOWE za dowolna ofiarę.

Będziemy je czytać przez miesiąc listopad przed Eucharystią wieczorną

Wypominki są świadectwem naszej wiary w zmartwychwsyanie Chrystusa i nasze zmartwychwstanie oraz znakiem więzi duchowej ze zmarłymi, bo w dniu śmieci życie Twoich wiernych o Panie, zmienia się ale się nie kończy

Plan Uroczystości Wszystkich Świętych w Parafii Krzęcin

1 Listopada Msze św. będą sprawowane o godz.: 7.00, 9,00, 11.00 oraz o godz. 14.00 .

O 14.00 Msza święta będzie sprawowana w kościele połączona z Nieszporami i następnie Procesja żałobna za zmarłych z wypominkami na cmentarz do 5 stacji. Zakończenie przy kaplicy cmentarnej wraz z jej poświeceniem po renowacji.

2 listopada Msze św. o godz. 8.00, 10.00 z procesja żałobną wokół kościoła i o godz. 18.00