Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     20 października 2019

1.Dzisiaj zechciejmy dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II,  materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia składając ofiary do specjalnych skarbonek.

2.  Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie różańcowej i osobistej.

Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Matki Bożej Saletyńskiej  – w poniedziałek

Róża św. Jana Pawła II – we wtorek

Róża Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych – w czwartek

Róża Matki Bożej Dobrej Rady – w sobotę

Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w niedzielę

3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 18:00 oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17:30 połączona z nabożeństwem różańcowym.

5. W czwartek o g. 18:45 zapraszamy na spotkanie chłopców, którzy  chcą być ministrantami.  

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej te troskę powierzamy 26 października rodzinom z Polanki Hallera: 16, 68, 16, 8, 19, 19, 84, 6, 17, 102, 28,  28, 101. Bardzo gorąco dziękujemy za ofiary składane na potrzeby inwestycyjne; z ostatniej niedzieli z kopert i całej składki oraz z przelewów internetowych w kwocie 50.100 zł. Na  wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Ze swej strony ks. Proboszcz i ks. Jacek z ofiar składanych na wypominki pragniemy przeznaczyć 17.000 zł. na potrzeby liturgiczne, tj.:komplet lekcjonarzy,  6 ornatów zwykłych i 2 uroczyste na odpusty, kociołek mosiężny na wodę święconą z kropidłem, trybularz mosiężny z łódką, ozłocenia kielichów, puszek, kustodii, podręczniki obrzędowe, oprawa ozdobna na Ewangeliarz, chorągiew pogrzebowa.  Ozdobny krzyż na ołtarz – ofiarodawca, 4 lichtarze na ołtarz i 12 nowych świeć oraz akolitki ze świecami – rodzice dzieci I komunijnych,  nowy Mszał Rzymski – bierzmowani.

7. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy w najbliższą sobotę o g. 8:00 spod kościoła. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

8. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Józefa Palenicę, który zgodnie z wolą Ks. Arcybiskupa będzie zbierał ofiary na budowę kościoła w Krakowie Swoszowicach

9. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu do nabycia: Źródło, Gość Niedzielny, Miłujcie się Wzajemnie

10. Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.