Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        7 lipca 2024

1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Dzisiaj w liturgii przypada wspomnienie  bł. Rodziny Ulmów: Wiktorii i Józefa oraz siódemki ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30 szczególnie ofiarowaną w intencji  chorych i starszych odwiedzonych z posługą sakramentalną.

3. W sobotę, 13 lipca Ogniska Pokutne zapraszają do wspólnej adoracyjnej modlitwy po Mszy św. o g. 7:00 do 10:00.

4. W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 13 lipca o g. 10:00 rodzinom z Zelczyny, ul. Podgórska numery: 1, 2, 5, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 22.

6. Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

W czwartek, 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.

W piątek, 12 lipca – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.

W sobotę, 13 lipca – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.