Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   30 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem. W czasie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w następującym porządku: o g. 7:00 –  we wtorek, w czwartek i w sobotę, o g. 18:00  – w poniedziałek, w środę, w piątek i w sobotę.   

2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15:30. Przypominamy, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Natomiast w środy zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Godzina Święta o g. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych. W tym dniu przypada też rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. W pierwszy piątek przed południem od g. 8:00  odwiedzimy wszystkich starszych i chorych Parafian z Komunią Świętą: wpierw chorych ks. Jacka, a później ks. Proboszcza,  po południu zapraszamy  do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od g. 16:30. W pierwszą sobotę po Mszy św. o g. 7:00 odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z rozważaniem tajemnic  radosnych różańca św., które poprowadzi Róża Matki Bożej Miłosierdzia.

4. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 7 lipca rodzinom z Krzęcina ul. Działowa 78(3), ul. Spokojna 26, 34, 36, 42, 44,  Zelczyna, ul. Działowa 101, 103, ul. Spokojna 1, 5.

5. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 3 lipca – św. Tomasz, Apostoł, który według tradycji miał zanieść Dobrą Nowinę do Indii;

W sobotę, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce.