Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                   14 kwietnia 2024

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu. Z tej racji zachęcamy do pobrania karteczek – losów z cytatami Pisma św., które są wystawione w koszyczku  na stoliku pod chórem.

2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

3. W środę przed wieczorną Eucharystią o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ofiarowana zwłaszcza w intencji  wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne.

4. Kandydaci do bierzmowania z klasy 8 w najbliższą sobotę, 20 kwietnia są zaproszeni na rozmowę podsumowującą okres przygotowań do tegoż sakramentu  od godz. 10.00.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 20 kwietnia  rodzinom z  Krzęcina, ul. Krakowska, domy nr: 24(3), 28(2), 35, 38, 39, 41(2),43, 45(2), 47, 49(2),

6. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie.