Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,                                 7 kwietnia 2024     

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO        

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni.

2. Dziś  o godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego wspólnie odśpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy Akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu.

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Zainteresowani na stoliku za ławkami mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji.

4. W sobotę, 13 kwietnia Ogniska Pokutne zapraszają do wspólnej modlitwy adoracyjnej od g. 15:00

5. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 13 kwietnia  rodzinom z  Krzęcina, ul. Krakowska, domy nr: 18(3), 22/1, 22/2, 23, 25, 25/1, 27, ul. św. Mikołaja : 1, 5(2), 7, 11, 15.

7.  W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie organizacyjne pielgrzymów udających się do    Grecji  w dniach od 1 do 11 czerwca 2024 o g. 19:00 w salce na plebanii. Należy wówczas dokonać pozostałej wpłaty. Przypominam, że całkowity koszt to  550 euro + 900 zł.  Należy też zabrać ze sobą dowód osobisty i coś do pisania.

8. Do odebrania są karty uczestnika wypoczynku na Kolonii w Sopocie z wpłatą zaliczki w kwocie 300 zł. w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.