Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU               3 marca 2024

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś po południu o godz. 15:00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:30 i 20:00. Przypominamy również, że za udział w tych nabożeństwach   można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Przypominamy o „Jałmużnie postnej” – wielkopostnej akcji CARITASU. W zakrystii są do nabycia wielkanocne paschaliki i baranki na stół wielkanocny.

3. W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta o godz. 17:00 z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej.

4. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.

5. W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 Szkoły Podstawowej w Krzęcinie w poniedziałek o godz. 17.00 w salce na plebanii.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 9 marca  rodzinom z  Krzęcina, ul. Podgórska – dom numer: 11(2) oraz ul. Lipowa – cała.

8. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierz królewicz, patron archidiecezji krakowskiej, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

W czwartek, 7 marca – św. Perpetua i Felicyta, męczennice czasów rzymskich