Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                 

18 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem.

 2. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 15:00 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Składka z tego nabożeństwa przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.  Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową:

– dzieci i młodzież szkolną na godz. 17:30

– młodzież starszą i dorosłych na godz. 20:00

– adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 19 do 20 z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 19:30.

3. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

4. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła składając ofiary do puszek, a zarazem przypominamy, że dziś są zbierane ofiary na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

5. Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 17 marca, w 5 niedzielę Wielkiego Postu.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 24 lutego rodzinom z Krzęcina, ul. Podgórska – domy numer: 23, 20, 18, ul. Spokojna i Jesionowa. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 22450 zł.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Krzęcińskiej na każdy dzień.