Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                13 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną już w poniedziałek, 14 sierpnia, o godz. 18:00. A we wtorek Msze Święte w porządku niedzielnym.  W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Tego dnia święto obchodzi Wojsko Polskie na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. W Parafii Wola Radziszowska odpust parafialny.

2. Ogniska Pokutne zapraszają dziś na adorację Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 16 do godz. 19.

3.  W najbliższą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30, szczególnie będziemy polecać ks. Jacka z okazji imienin oraz wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne.

4. Nasza parafia z racji na przeżywane uroczystości odpustu ku czci Matki Bożej w Kalwarii, wyrusza tradycyjnie na dróżki w czwartek, w piątek i w sobotę od g. 7:00. Zachęcamy do licznego udziału w tym cudownym i pięknym pielgrzymowaniu.

5.W najbliższy czwartek 17 sierpnia o godz. 19.00 w salce na plebanii spotkanie informacyjne dla pielgrzymów udających się we wrześniu na pielgrzymkę po sanktuariach Europy. Na spotkanie proszę zabrać dowód osobisty oraz pozostałą kwotę do zapłaty.

6.  Ostatnią projekcję filmu The Chosen (7-8) wyświetlimy w następna niedzielę 20 sierpnia o godz. 21.00 na parkingu przed plebanią.

7. Episkopat Polski związku z katastrofalną sytuacją mającą miejsce w Słowenii po powodziach, prosi o wsparcie modlitewne i finansowe w dniu 15 sierpnia. Związku z tym po każdej mszy św. będą zbierane do puszek przed kościołem ofiary dla poszkodowanych. Ofiary będą przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej te troskę powierzamy w sobotę, 19 sierpnia rodzinom z Polanki Hallera, domy o numerach: 33 (3), 34(2), 36, 43, 55 (2), 86, 100, 103, 104, 109, 125. 

6.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, zwłaszcza ks. Jackowi życzymy obfitości łask Bożych i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek, 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz;

Czwartek, 17 sierpnia – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej;

Piątek, 18 sierpnia – bł. Sancja Szymkowiak (1910-1942), wielkopolska serafitka.