Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            2 lipca 2023

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.

2. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto – Świętego Tomasza, apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

3. Podczas środowej Nowenny o godz. 17:30, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej, którą wzywamy również jako Umocnienie słabych i Cudowną Lekarkę w chorobach.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek  miesiąca. W czwartek Godzina Święta o g. 17:00. W tym czasie spowiedź św. szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W tym dniu okazja do  spowiedzi św.  będzie rano od g. 6:30 i po południu od  godz. 16:30. Do chorych z posługą sakramentalną udam  się  od g. 8:30. 

5. W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej te troskę powierzamy w sobotę, 8 lipca rodzinom z Polanki Hallera, domy o numerach: 16(2), 68,  8, 19(2), 84, 6, 17, 102, 28(2), 101.

7. Spotkanie grupy charytatywnej w środę (05.07.2023 r.) o godzinie 19:00 w salce na plebanii. Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji charytatywnej naszego zespołu – KINA PLENEROWEGO, którego pierwszą projekcję zaplanowaliśmy na niedzielę, 9 lipca br. na parkingu obok plebanii. Rozpoczniemy o godzinie 20:00 atrakcjami dla najmłodszych, zaś od godziny 21:00 na wielkim ekranie wystartuje projekcja światowego hitu, serialu o Jezusie – THE CHOSEN. WSTĘP WOLNY! Uwaga! Kino odbędzie się w formie piknikowej, zatem prosimy uczestników o zabranie własnych kocy lub leżaków!

W tym tygodniu patronują nam:

Czwartek, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce.

Sobota, 8 lipca – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin.